TILOS AZ AVAR ÉGETÉSE!

TILOS AZ AVAR ÉGETÉSE!

A kerti hulladékok tökéletlen égésekor jelentős mennyiségű káros és rákkeltő anyag kerül a légtérbe, akár egész településrészeket mérgezve, egészségkárosodást okozva az ott élőknek. A légtérbe kerülő égéstermékek többsége szabad szemmel nem érzékelhető, de azok mennyisége mérhető és kimutatható. A kerti égetés rossz gyakorlatának visszaszorítása mindannyiunk érdeke. Szerencs Város Önkormányzata tavaly hatályon kívül helyezte azt a korábbi rendelkezést, mely meghatározott időszakokban lehetőséget biztosított a kerti hulladékok égetésére: 2021. január 1-től városunk közigazgatási határain belül tilos az avar és kerti hulladék elégetése! Ezúton is felhívjuk a lakosság figyelmét a jogkövető magatartásra, mert a rendelkezés megszegőivel szemben eljárás indulhat és pénzbüntetés kiszabására kerülhet sor. Településünkön a közszolgáltató kéthetente rendszeresen gondoskodik a zöldhulladék elszállításáról, ezért kérjük az ingatlanok tulajdonosait, hogy ezzel a lehetőséggel éljenek lakóhelyünk levegőjének megóvása érdekében.


E-mail