- www.szerencs.hu - Szerencs város honlapja

2012. május 22.
kedd
Szöveg méret
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Főoldal Önkormányzat Önkormányzati hírek Sikeres lobbimunka = kormányzati segítség

Sikeres lobbimunka = kormányzati segítség

Email Nyomtat PDF

altAz elmúlt évekhez képest kimagaslóan jól szerepelt Szerencs Város Önkormányzatának pályázata az „Önhibájukon kívül hátrányos helyzetben lévő önkormányzatok támogatása” (ÖNHIKI) költségvetési sorban feltüntetett 31 milliárd Ft keretösszegre, amely keretösszeg az előző évi keret háromszorosa.

Ezt két részben ítéli oda a Kormány, melynek 1. fordulójában 11,6 milliárd forintot osztott ki dr. Pintér Sándor belügyminiszter és dr. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter 2011. június 30-án.

Szerencs az elmúlt ciklushoz képest az eddigi legnagyobb támogatást kapta, mely Koncz Ferenc országgyűlési képviselői lobbimunkáját dicséri, ahogy az is, hogy a választókerülethez tartozó, a pályázatban részt vevő többi település is egészen magas támogatást könyvelhet el.

A Kormány 1182 önkormányzatot támogat az 1. fordulóban, melyek közül Szerencs a 10. legnagyobb összeget kapja, 108 millió 810 ezer forintot, amely a támogatásban részesült 196 Borsod-Abaúj-Zemplén megyei település közül is a 2. legnagyobb összeget jelenti (Miskolc 379 millió forintot kap). Látványos különbség, hogy a megyében a jóval nagyobb lélekszámú Sátoraljaújhely 105 millió, Sárospatak 85 millió forintban részesült.

Szerencs ÖNHIKI-támogatása 2006-tól:

  • 2006: 14 millió Ft
  • 2007: 34 millió Ft
  • 2008: 62 millió Ft
  • 2009: 55 millió Ft
  • 2010. január-szeptember: 0 Ft
  • 2010. októbertől: 50 millió Ft
  • 2011. I. félév: 108,8 millió Ft

Szerencs Város Önkormányzata az elnyert támogatásból 44 millió Ft-ot a 2011. február 28-án fennálló, 60 napon túli közüzemi és élelmiszerbeszállítók felé fennálló tartozások rendezésére, 24,5 millió Ft-ot az alapfokú nevelési-oktatási intézmények fenntartására, 40 millió Ft-ot az egyéb kötelező feladatellátáshoz kapcsolódó működési forráshiány mérséklésére fordíthatja.

Dokumentumok:

 

Hozzászólások  

 
#13 jámbor 2011-07-20 15:40
Kedves Magyar!
TALÁN TÖBB SZERÉNYSÉG A POLGÁRMESTERTŐL SZINPATIKUSABB LENNE. RÁADÁSUL Ő IS TUDJA , EZ TÉNYLEG ALAMIZSNA. jÓ ,HOGY NEM HAJBÓKOLVA KELL KÖSZÖNETET MONDANI, MEG KEZET CSÓKÓLNI MERT ELVÉGZI A KÖTELESSÉGÉT VALAKI. SZERETNÉM LESZÖGEZNI NEM MI VAGYUNK ŐÉRTÜK, HANEM ŐK ÉRTÜNK.
Idézet
 
 
#12 Magyar 2011-07-18 21:20
Egyetértek azzal, amit leírt, de - ennek ellenére, vagy pont ezért - keresni kell az együttműködést Tokajjal is. A turisztika terén harmatgyengék vagyunk. Az adottságaink is rosszak. Szerencsen nincs annyi látnivaló, hogy több napra ide tudnánk csalogatni a turistákat. Kísérletek vannak (lásd. Községi Fürdő felújítása), de a pénztelenség (és a jó ötletek hiánya) miatt ezek a kísérletek önmagukban eredménytelek maradtak. Komplex szolgáltatással lehet néhány éjszakára idehozni a fizetőképes turistákat, de ahol 20 évet kell várni arra, hogy egy normális közösségi illemhely legyen, ott csak álom a komplex szolgáltatás... Az egyetlen látnivaló, amiért messzebbről ide jönnek az emberek, a vár és a múzeum. Leszállnak a buszról és keresik a wct. Aztán a vár falánál elintézik a szükségleteiket . Legutóbb egy szegény kisfiú nem bírta ki a várfalig. Mi meg ikertornyot építettünk szégyenünkre. Gödörbe kilátót. Mint az ötvenes években. Ennek ellenére látok jövőképet, de ehhez térségi együttműködés kell. Politikai nézetektől, szimpátiától, magyar "értékektől" (=irígység, gyűlölködés, rosszindulat) nélkül.... Nem könnyű, de nem is lehetetlen!
Idézet
 
 
#11 Hádám 2011-07-18 20:44
A Hegyalja Fesztiválon meglátogattam a vidékfejlesztés i államtitkár úr beszédét, majd a felszólalókat, ahol a tokaji polgármester kérdése egyértelműen mutatta, hogy nagyjából tesz a többi településre... Elmondása szerint "Tokaj a központja a világörökségnek , szükséges a tarcali és a bodrogkeresztúr i utak fejlesztése...."

Azt az apróságot, hogy Tokaj csak egyetlen települése a borvidéknek, ráadásul nem is ott termelik a legtöbb bort, továbbá, hogy Hegyalja ütőere a 37-es főút, valahogy elfelejtette.... Lehet én látok rémeket, de úgy gondolom neki esze ágában sincs "közösködni", minden eszközzel Tokajt tolja helyzetbe, ami nem is lenne baj, csak a többi település kárára megy.... Magasztalja a szervezőket, közben meg nem egyszer be akarták tiltani a rendezvényt (ami sok embernek 1 hét alatt a teljes éves bevételét hozza!!!) Elég álszent dolog ez....
Idézet
 
 
#10 Hádám 2011-07-18 20:39
Természetesen aláírom, hogy nem kizárólagosan az elmúlt 1 év hibája ahol áll most a város... sőt! Kifejezetten az elmúlt 20 év folyamatosan elhibázott döntései miatt kerültünk ide. Ide tartoznak például az említett beruházások is, amik nem feltétlenül látványberuházá sok, sőt szükségesek, csak az idő és a helyzet nem kifejezetten a legalkalmasabb... ha döglődik a város, nyilván nem szökőkutat kellene építeni... Viszont a 37es mellet már 3adjára virágosítanak az éven! :D A norvég alap egy igen jól kitalált szisztéma, csak a kifizetések után vehető fel a támogatás, talán lehet nálunk is ezt kellene bevezetni országosan, így elkerülhetőek lennének a körbetartozások ! Érdeklődéssel várom a polgármester úr által legutóbbi közmeghallgatás on emlegetett "VIP" beszállítók ügyének kivizsgálási eredményét, mi lett ezekkel? A Szerencsi Hírekben megjelent autóvásárlások is enyhén szólva vérlázítóak, szerintem ebben egyetértünk... Kötve hiszem, hogy a régió legolcsóbb autószalonja a Rónavölgyi szalon lenne.... Arról nem beszélve, hogy a járművek fele totál felesleges volt... A megvárárolt JCB kotróval pedig már széltében hosszában ki lehetett volna kotorni a patakmedret!
Idézet
 
 
#9 Magyar 2011-07-16 09:42
Ugyan már Ádám, ezt maga sem gondolja komolyan. Az önkormányzatok alulfinanszíroz ása nem az elmúlt 10 hónapban indult el. Már a gyurcsány utolsó éveiben és a bajnainál is egyre kevesebbet kaptak az önkormányzatok. Persze az IMF pénzével fenn lehetett tartani a látszatot, hogy nincs nagy baj, nyugodtan pályázzák túl magukat az önkormányzatok. Így alakult ki tavaly őszre nálunk is az a helyzet, hogy kezelhetetlen volt az adósság. És igen, jól jött az ÖNHIKI-s 108millió! Egyébként pedig, ha jól tudom az Ön cége is dolgozott a várfelújítási projektben. Valószínűleg már megkapta az elvégzett munkájáért a járandóságát. Ez azért lehetett, mert elkülönített alapokból finanszírozták a várfelújítást. Máskülönben most Őn is ott állna sorba a pénzéért. Az önkormányzat adóssága nagyrészt a beszállítók és a szolgáltató cégek felé áll fenn, valamint az előző ciklusban megkezdett felesleges (látvány) beruházások nehezítik a város életét.
Idézet
 
 
#8 Hádám 2011-07-15 19:49
Oké, akkor mondjuk sikernek... de ez elég hülyén hangzik..... havi 30 millióval kevesebb a támogatás a városnak a fidesz tevékenysége nyomán havonta, mint azt többen reklámozták.... ez évente minusz 360 millió forint.... ha ezután valaki "sikernek" gondolja, hogy ebből visszakaptunk valamit, annak az itélőképessége elég rossz, mivel még gy is erősen minuszos!
Idézet
 
 
#7 Dezső 2011-07-14 16:14
Tudja, 6-os hozzászóló, a polgármester úr a 10. legnagyobb támogatást lobbizta ki országos szinten a 10.000 fő alatti Szerencsnek. Tudja, ha ez a lobbimunka nem sikerül, ennyivel lenne kevesebb pénze Szerencsnek, és ki tudja meddig kellene várniuk azoknak a szolgáltatóknak , beszállítóknak, akik ebből megkaphatják a pénzüket. Én büszke vagyok arra, hogy ilyen nagy összeget sikerült hozni, bár jobban örülnék, ha nem is lett volna rá szükségünk.
Idézet
 
 
#6 magyar-hoz 2011-07-14 12:35
Önnek meg azt ajánlom jobban figyeljen az önkormányzati üléseken, mert ott hangzott el, hogy minden hónapban / a fidesz kormány óta/ kegalább 30 millióval kevesebb támogatás jön. ezt mond..ják mások is.De A járásokról azért néhány embernek van emléke. teljesen fölösleges ködösiteni. Az meg nem dicsőség ha a település Önhikis lett és a hiányzó 30 milliók helyett kap a város alamizsnát. És még ezzel dicsekedni.......
Idézet
 
 
#5 Magyar 2011-07-13 18:43
A z önkormányzatok állami finanszírozása az elmúlt tíz évben folyamatosan romlott, vagyis ez a helyzet nem az elmúlt 9 hónapban alakult ki. Már meg ne bántódjon kedves "bandi", de a hatósági feladatok végrehajtására létrehozandó járási hivatalok csak tehermentesíten i fogják az önkormányzatoka t, ez által - a költségvetés szempontjából is - áttekinthető, tiszta képet fognak teremteni.
Véleményem szerint az ÖNHIKI-vel kapcsolatban a polgármester kiválóan lobbizott, olvassa el a cikket. Ha abból nem derül ki az Ön számára, akkor jelentkezzen be a polgármesterhez és kérdezze személyesen őt.
Idézet
 
 
#4 bandi 2011-07-13 14:53
Talán azért kellene lobbizni a polgármesternek , hogy a kormány annyi pénzt juttasson az önkormányzatokn ak, hogy meg tudjanak élni. De ez nem sok sikerrel jár, mert nincs olyan polgármester aki ne panaszkodna, hogy nincs pénz semmire. Vagy ez nem véletlen? Majd a járások meg a szolgabírók fogják ezt sikeresen megoldani?
Több szerénységet javaslok.
Idézet
 

Az egészség a főszereplő

Ismét megrendezik a szerencsi egészséghét elnevezésű programsorozatot 2012. május 29.-június 1. között, amikor is minden esemény és megmozdulás az egészségmegőrzésről szól. A jelszó változatlan: Válassz új szenvedélyt! Válaszd az egészséget!

További cikkek:

Diákakadémia a Cukormúzeumban

A Diákakadémia évadzáró előadása 2012. május 22-én, kedden 16 órától. Helyszín: a Cukormúzeum felújított előadóterme.

További cikkek:

Rendbe tesszük a földtulajdont!

A Vidékfejlesztési Minisztérium 2012 májusában társadalmi célú, lakossági felhívó kampányt indít, amely az osztatlan közös földtulajdonban lévő termőföld tulajdonviszonyainak rendezését kívánja elősegíteni.

További cikkek:

A Szerencsi Rendőrkapitányság hírei

A Szerencsi Rendőrkapitányságon eljárás indult ismeretlen tettes ellen, aki 2012. április 26-a 19 óra és 2012. április 27-e 7 óra közötti időben egy megyaszói lakóház udvarára a nyitott kapun keresztül bement, majd a lakáshoz tartozó kamra kulccsal zárt ajtaját kifeszítve onnan eltulajdonított több élelmiszert, illetve használati és híradástechnikai eszközöket.

További cikkek:

Eseménynaptár

<<  Május 2012  >>
 Hétfő  Kedd  Szerda  Csütörtök  Péntek  Szombat  Vasárnap 
   2  3
  91013
16171820
2526
28293031   

Koncz Ferenc
polgármester
Üzenet küldése

Testvérvárosaink

GeisenheimHesperingenMalchinNyárádszeredaPodgoraRozsnyó

Kiemelt linkek

iFi PontZöld Elek

Időjárás